Terapeutka, B. A. Paris

Terapeutka, B. A. Paris (https://www.taniaksiazka.pl/terapeutka-b-a-paris-p-1503514.html) to trzymający w napięciu thriller psychologiczny. Szybko stał się bestsellerem, tak jak i poprzednie powieści tej autorki.

Tajemnice luksusowego osiedla

Akcja powieści dzieje się w Londynie. Na nowoczesne, strzeżone osiedle Circle wprowadzają się Alice i Leo, para koło czterdziestki. Do tej pory widywali się tylko w weekendy, chcieliby jednak stworzyć wspólny dom i zamieszkać razem. Wydawać by się mogło, że takie osiedle to wspaniałe miejsce na nowy początek i teraz czeka ich tylko sielanka. Okazuje się jednak, że ich dom skrywa mroczną tajemnicę. Alice stara się dowiedzieć więcej niż być może powinna, jednocześnie starając się zaaklimatyzować w nowym miejscu i zaprzyjaźnić się z sąsiadami.

Autorce udało się stworzyć niesamowity klimat tajemnicy. W pierwszych rozdziałach czytelnik nie jest przytłoczony emocjami i zwrotami akcji, a mimo to historia ciągle postępuje do przodu i nie ma mowy o przydługich opisach czy niepotrzebnych scenach, które mogłyby zanudzić. Wraz z główną bohaterką analizuje się poszczególnych sąsiadów, zastanawia się nad tym czy któryś z nich byłby w stanie zrobić coś złego. Autorka przedstawia po kolei mieszkańców osiedla, buduje ich postaci i charaktery, czytelnik ma wrażenie, że sam mógłby się z niektórymi zaprzyjaźnić, a jednocześnie zastanawia się czy byłby to dobry pomysł, czy ta lub inna osoba jest godna zaufania? Czy rzeczywiście wszyscy kłamią i mają przed Alice tajemnice?

W odpowiednim momencie akcja rozwija się w niesamowitym tempie i wtedy nie ma już możliwości aby oderwać się od lektury. Zakończenie pozostawia w czytelniku poczucie bardzo dobrze spędzonego czasu. Zdecydowanie warto sięgnąć po tę pozycję, nie tylko jeśli jest się fanem thrillerów psychologicznych.

B. A. Paris

Autorka powieści (faktycznie nazywa się Bernadette Ann MacDougall) jest brytyjską pisarką, od wielu lat mieszkającą we Francji. Pisze pod pseudonimem, gdyż prawdziwe nazwisko chciała zachować dla książek dziecięcych, które pisała jeszcze przed powieściowym debiutem. Jej pierwsza powieść “Za zamkniętymi drzwiami”, wydana w 2016 roku, została okrzyknięta najlepszym debiutem. Każda kolejna powieść również zostawała bestsellerem. Powieści autorki były czterokrotnie nominowane do Bestsellera Empiku, trzy razy walczyły o tytuł Książki Roku w plebiscycie portalu “Lubimy Czytać”. Tylko w Polsce sprzedało się już ponad milion egzemplarzy książek B. A. Paris.